3 luty 2024

Policjanci uczyli młodzież o bezpieczeństwie na stoku

zdjęcie: Policjanci uczyli młodzież o bezpieczeństwie na stoku / pixabay/4763731
Na stoku narciarskim „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej na Podkarpaciu policjanci z Jasła i Rzeszowa spotkali się z dziećmi i młodzieżą. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przypominali o zasadach obowiązujących podczas uprawiania zimowych sportów i zabaw na śniegu.
REKLAMA

Jak poinformowała w sobotę podkarpacka policja, funkcjonariusze w czasie spotkania przypomnieli najważniejsze zasady, panujące na stokach czy trasach narciarskich. „Przestrzegali również przed nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw na śniegu” – podała policja.

Podczas spotkania policjanci zorganizowali quiz, w którym każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas spędzania zimowego wypoczynku, otrzymał nagrodę. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Upominki zostały ufundowane i przekazane m.in. Fundację PZU, która jest partnerem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.3°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany