26 styczeń 2024

Sprzęt o wartości 1,2 mln zł został przekazany Ukrainie

zdjęcie: Sprzęt o wartości 1,2 mln zł został przekazany Ukrainie / pixabay/8045996
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) zakupiła i przekazała Ukrainie m.in. agregaty prądotwórcze, motopompy i defibrylatory. Wartość podarowanego sprzętu to 1,2 mln zł. Urządzenia trafiły do mieszkańców z obwodów lwowskiego i iwanofrankiwskiego.
REKLAMA

Jak poinformowała Justyna Kunysz z RARR, sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Podkarpacki Inkubator Wspierania Ukraińskich Inicjatyw”.

„Do mieszkańców obwodów lwowskiego i iwanofrankiwskiego zostały przekazane m.in. agregaty prądotwórcze, grzejniki elektryczne, motopompy, defibrylatory, plecaki medyczne oraz odzież termiczna. Łączna wartość tej pomocy to 1,2 mln zł” – dodała.

Sprzęt oraz zaopatrzenie zostały dostarczone m.in: do szpitali, szkół oraz instytucji kultury.

Jak podkreśliła Kunysz, przekazywane zaopatrzenie ma na celu nie tylko natychmiastową pomoc, ale również długofalowe wsparcie w procesie odbudowy i trwałego pokoju w Ukrainie.

Projekt, w ramach którego sprzęt został przekazany stronie ukraińskiej pn. „Podkarpacki Inkubator Wspierania Ukraińskich Inicjatyw” sfinansowany został z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany