19 styczeń 2024

Policjant i pracownica socjalna uratowali 72-latka

zdjęcie: Policjant i pracownica socjalna uratowali 72-latka / pixabay/7148122
Policjant z Bukowska na Podkarpaciu razem z pracownicą socjalną pomogli 72-latkowi, który leżał w mieszkaniu i potrzebował pomocy. Pomieszczenie było wychłodzone i zadymione. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej senior trafił pod opiekę lekarzy.
REKLAMA

Jak poinformowała w piątek podkarpacka policja, dzielnicowy z posterunku w Bukowsku wspólnie z pracownicą socjalną z Centrum Usług Społecznych z tej miejscowości odwiedzali osoby starsze, które mieszkają same.

„W miejscowości Karlików, w jednym z mieszkań nikt nie odpowiadał. Po wejściu do środka w pomieszczeniu było zimno i unosiły się kłęby dymu. Powodem zadymienia była paląca się patelnia, pozostawiona na włączonej kuchence gazowej” – podała policja.

Policjant zakręcił zawór gazu i ugasił patelnię. Razem z pracownicą w jednym z pokoi zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę.

„Kontakt z 72-letnim mieszkańcem powiatu sanockiego był utrudniony. Po sprawdzeniu funkcji życiowych i udzieleniu pomocy przedmedycznej, mężczyzna trafił do szpitala” – napisali funkcjonariusze w informacji prasowej.

Policjanci apelują, żeby w związku z panującymi niskimi temperaturami zwracać uwagę na osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, nieporadne życiowo lub samotne. „Telefon wykonany na numer alarmowy 112 z informacją o takich osobach może uratować komuś życie” – podkreślili. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.3°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany