5 luty 2024

Policyjny pościg za kierowcą, który uciekał, bo chciał się poczuć jak w grze komputerowej

zdjęcie: Policyjny pościg za kierowcą, który uciekał, bo chciał się poczuć jak w grze komputerowej / pixabay/1845880
30-letni kierowca audi nie zatrzymał się na wezwanie policji i zaczął uciekać ulicami Stalowej Woli. Został zatrzymany po pościgu. Jak tłumaczył, chciał się poczuć, jak w grze komputerowej. Był trzeźwy. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
REKLAMA

Sierż. sztab. Patrycja Gózd ze stalowowolskiej policji poinformowała w poniedziałek, że do pościgu za uciekającym kierowcą doszło w niedzielę wieczorem. Około godz. 20.30 policjanci stalowowolskiej drogówki otrzymali informację o audi A4 jadącym pod prąd ul. KEN w Stalowej Woli. Podjęli próbę zatrzymania samochodu na skrzyżowaniu ulic Handlowej z ulicą KEN, ale kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

"Pomimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący audi uciekał ulicami miasta. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego komendy, który wydał stosowne dyspozycje innym patrolom, które przyłączyły się do pościgu. Podczas ucieczki ulicami Stalowej Woli, kierowca audi popełnił szereg wykroczeń, m.in. uszkodził dwa radiowozy” – relacjonowała sierż. sztab. Gózd.

Uciekinier został zatrzymany przez policjantów na skrzyżowaniu ul. Energetyków z ul. Wąską w Stalowej Woli. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

"Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, usłyszy zarzuty, a o jego losie będzie decydował sąd. 30-latek tłumaczył policjantom, że uciekał, bo chciał sprawdzić, czy poczuje się tak samo, jak grając w gry komputerowe" – wyjawiła policjantka.

Dodała, że mężczyzna był trzeźwy i posiada uprawnienia do kierowania. Została mu pobrana krew do badań na zawartość innych substancji zabronionych.

Policja przypomina, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i uciekając nie zatrzyma się, mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia. W takim przypadku sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.(PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany