7 luty 2024

Płacił cudzą kartą za zdrapki i jedzenie; grozi mu do 10 lat więzienia

zdjęcie: Płacił cudzą kartą za zdrapki i jedzenie; grozi mu do 10 lat więzienia / pixabay/2668502
47-letni mężczyzna bez stałego adresu płacił za zdrapki gier losowych "Czas na milion" i artykuły spożywcze kartą bankomatową należącą do 61-letniej mieszkanki Grębowa k. Tarnobrzega. Usłyszał 11 zarzutów. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
REKLAMA

Jak poinformowała w środę oficer prasowa tarnobrzeskiej policji podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, w poniedziałek mieszkanka gminy Grębów powiadomiła policję o zagubieniu torebki z portfelem i pieniędzmi oraz kartą bankomatową. Twierdziła, że zgubiła ją na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów.

"Z jej relacji wynikało, że była na zakupach w sklepie spożywczym. Po wyjściu zawiesiła torbę z zakupami na ramę roweru, a na wierzchu zakupów położyła torebkę, tzw. kopertówkę. Miała w niej 200 złotych i kartkę bankomatową. Kiedy kobieta dojechała do domu, zorientowała się, że ją zgubiła" – przekazała policjantka.

Kobieta na własną rękę szukała zguby, ale bez rezultatu.

"Okazało się, że w tym czasie jej karta została użyta w sklepach na kwotę ponad 400 złotych" – powiedziała oficer prasowa.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 47-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był już notowany za inne przestępstwa. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

"Policjanci ustalili, że karty użył siedmiokrotnie, w kilku sklepach na terenie Tarnobrzega. 47-latek oświadczył, że płacił nią za zdrapki gier losowych +Czas na milion+ i artykuły spożywcze" – poinformowała podinsp. Jędrzejewska-Wrona.

I zauważyła, że zamiast wygranej 47-latek usłyszał 11 zarzutów, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

"Dokonanie płatności kartą bankomatową w formie zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli właściciela, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem" – przypomniała policjantka.

Teraz o losie 47-latka zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia. Policja apeluje, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów czy karty bankomatowej jak najszybciej powiadomić placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument.

"W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności" – przypomina policja. (PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany