30 styczeń 2024

Kierowca lawety wiózł tiry; ukradł 165 litrów oleju napędowego

zdjęcie: Kierowca lawety wiózł tiry; ukradł 165 litrów oleju napędowego / pixabay/2697737
Zarzut włamania i kradzieży paliwa usłyszał 41-letni pracownik firmy transportowej. Mężczyzna przewoził na lawecie dwa ciągniki siodłowe. Na postoju spuścił z baków ciągników siodłowych 165 litrów oleju napędowego. Został przyłapany na gorącym uczynku.
REKLAMA

Jak poinformowała we wtorek st. sierż. Agnieszka Olszowy-Szydło, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, że mundurowi z Sędziszowa Małopolskiego dostali od świadka zgłoszenie o kradzieży paliwa z dwóch ciężarówek. Do przestępstwa doszło na terenie jednej ze stacji benzynowych w Ropczycach.

Pracownik firmy transportowej wiózł na lawecie dwa ciągniki siodłowe. Miał je dostarczyć do firmy działającej na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. "Włamał się do zbiorników z paliwem, a następnie upuścił olej napędowy. Jak później tłumaczył, nie miał zamiaru go sprzedać, tylko wykorzystać na własny użytek, bo jeździ dieslem. Mężczyzna przywłaszczył sobie około 165 litrów oleju napędowego" - relacjonuje rzeczniczka policji w Ropczycach.

Złodziej nakryty na gorącym uczynku próbował "załagodzić sprawę", ale świadka nie przekonały jego tłumaczenia. Kierowca lawety odjechał więc w kierunku miejsca rozładunku i tam został zatrzymany przez policjantów.

41-latek usłyszał zarzuty, za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany