6 luty 2024

Dwa luksusowe auta warte w sumie ok. 570 tys. zł odzyskał BiOSG wraz z policją

zdjęcie: Dwa luksusowe auta warte w sumie ok. 570 tys. zł odzyskał BiOSG wraz z policją / pixabay/8277513
Dwa luksusowe auta, poszukiwane przez francuskie i włoskie służby, odzyskali strażnicy graniczni z Podkarpacia we współpracy z policją. Łączna wartość zatrzymanych bmw i mercedesa to ok. 570 tys. zł. Zatrzymanych zostało także dwóch mężczyzn.
REKLAMA

Chor. szt. SG Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poinformował we wtorek PAP, że oba skradzione samochody odzyskano w poniedziałek.

Tego dnia w Hureczku, niedaleko Przemyśla, strażnicy graniczni z Wydziału Operacyjno-Śledczego BiOSG wraz z policjantami z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie odnaleźli na jednej z prywatnych posesji mercedesa GLC 300D 4matic na włoskich numerach rejestracyjnych.

"Jak się okazało, auto zostało skradzione niespełna tydzień wcześniej i było w zainteresowaniu włoskich służb. Pojazd nie miał dokumentów rejestracyjnych i był już częściowo zdemontowany" – powiedział funkcjonariusz SG.

Dodał, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, na miejscu zatrzymanych zostało dwóch 35-latków.

"Wartość zatrzymanego auta oszacowano na 250 tys. zł. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze policji" – dodał chor. szt. Bembenek.

Tego samego dnia funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji zdobyli informację, że luksusowe BMW X5, które zostało przywłaszczone z jednej z francuskich wypożyczalni samochodów, aktualnie jest we Wrocławiu.

"Po dokonaniu niezbędnych sprawdzeń pojazd o szacunkowej wartości 320 tys. złotych został zabezpieczony, a dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci" – przekazał chor. szt. SG Bembenek.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie lub we współpracy z innymi służbami odzyskali już 19 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.(PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany