Od wtorku zmiany w Miasteczku Wilanów

zdjęcie: Od wtorku zmiany w Miasteczku Wilanów / pixabay/1390747
W nocy z wtorku na środę, z 13 na 14 lutego, otwarte zostanie skrzyżowanie al. Rzeczypospolitej z ul. Sejmu Czteroletniego. Tramwajarze rozpoczynają układanie torów na kolejnym: ul. Hlonda straci połączenie z al. Rzeczypospolitej. Prace będą też na Zdrowej i Nałęczowskiej - podał stołeczny ratusz.
REKLAMA

Budowniczowie tramwaju do Wilanowa będą układali tory na skrzyżowaniu alei Rzeczypospolitej i ulic Hlonda oraz Klimczaka. Roboty rozpoczną się we wtorek, 13 lutego, przed północą.

W nocy z wtorku na środę zostanie otwarte we wszystkich relacjach skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego. Od strony ulicy Branickiego wytyczony zostanie osobny pas do skrętu w lewo w ulicę Sejmu Czteroletniego. Drugim pasem kierowcy pojadą prosto. Dla pieszych przy skrzyżowaniu pozostanie jedno przejście przez aleję Rzeczypospolitej.

W tym samym czasie wykonawca zamknie połączenie Hlonda z aleją Rzeczypospolitej. Na ulicy Klimczaka wymalowane będą dwa pasy do skrętu w lewo lub w prawo w aleję Rzeczypospolitej. Poruszający się aleją od strony centrum przez skrzyżowanie pojadą wyłącznie prosto. Na rondzie Sapiehy staną tablice informujące o braku przejazdu ulicą Hlonda do alei Rzeczypospolitej.

We wtorek, 13 lutego, około godziny 23 budowniczowie zamkną także fragment ulicy Zdrowej, pomiędzy aleją Wilanowską a ulicą Arbuzową. Wykonają tu przyłącze kanalizacji sanitarnej do jednej z podstacji. Prace zakończą się jeszcze w lutym. Do tego czasu Zdrowa nie będzie miała połączenia z aleją Wilanowską. Kierowcy dojadą od strony alei Rzeczypospolitej.

Z kolei w czwartek, 15 lutego, o godzinie 23 robotnicy przeniosą się z jednej strony ulicy Nałęczowskiej na drugą. Oznacza to również zamianę dla kierowców, którzy zyskają pas do skrętu w lewo z Nałęczowskiej w Jana III Sobieskiego w kierunku alei Wilanowskiej. Na Jana III Sobieskiego w kierunku centrum jechać będzie można jednym pasem – tak jak dotychczas – prosto lub w prawo. Na drugim (lewym) pasie będzie przystanek tymczasowy. Nadal nie będzie skrętu w lewo w ulicę Śródziemnomorską. Na tej ostatniej kierowcy pojadą prosto z innego pasa niż do tej pory. Pozostałe relacje nie zmienią się.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
9.9°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany