23 styczeń 2024

Kolejarze skuli lód z sieci trakcyjnej, wrócił ruch pociągów między Rzeszowem a Sędziszowem Małopolskim

zdjęcie: Kolejarze skuli lód z sieci trakcyjnej, wrócił ruch pociągów między Rzeszowem a Sędziszowem Małopolskim / pixabay/7104597
Z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej we wtorek przez kilka godzin nie kursowały pociągi między Rzeszowem a Sędziszowem Małopolskim. Po południu PKP poinformowało, że wraca rozkładowa organizacja ruchu.
REKLAMA

„Służby techniczne zakończyły odladzanie sieci trakcyjnej, spowodowane marznącym deszczem między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem. O godz.12.40 udrożniono szlak i składy kursują już po obu torach. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów na trasie Kraków–Rzeszów” – poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dodała, że sytuację na sieci kolejowej monitoruje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który natychmiast reaguje na wszelkie utrudnienia. Powtórzyła również, że „służby PLK monitorują też sytuację pogodową. W ciągłej gotowości są drużyny szybkiego reagowania na usterki, pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe”.

Szalacha przekazała również, że o zmianach w kursowaniu pociągów informują konduktorzy, komunikaty podawane są na stacjach, przystankach i na portalpasazera.pl (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dębica
10.4°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dębicy

kiedy
2024-02-23 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 13:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-09 19:00
miejsce
Dom Kultury Mors, Dębica, ul....
wstęp biletowany